«Έφυγε» από τη ζωή ο Ανδρέας Μπάρκουλης
Σήμερα το μεσημέρι στο νοσοκομείο Αγία Όλγα όπου νοσηλευόταν
Την τελευταία του πνοή, άφησε σήμερα, στο νοσοκομείο Αγία Όλγα, ο Ανδρέας Μπάρκουλης. Ο μεγάλος ηθοποιός νοσηλευόταν με σοβαρή λοίμωξη του αναπνευστικού και καρδιακή ανεπάρκεια. Η σύζυγος του, Μαίρη Μπάρκουλη, αλλά και ο γιος του Νίκος δεν είχαν φύγει λεπτό από το πλευρό του. Τη δυσάρεστη είδηση επιβεβαίωσε στο protothema.gr η στενή του φίλη, Άννα Φόνσου.
Ο Ανδρέας Μπάρκουλης υπήρξε ένας από τους πιο αγαπητούς ηθοποιούς αλλά και εμβληματικός ζεν πρεμιέ του ελληνικού κινηματογράφου. Ποιος μπορεί άλλωστε να ξεχάσει το σλόγκαν «Κορίτσια, ο Μπάρκουλης!» που αποτύπωνε τον πανικό που προκαλούσε σε κάθε του εμφάνιση μεταξύ του γυναικείου πληθυσμού.
«Έφυγε» από τη ζωή ο Ανδρέας Μπάρκουλης
Reviewed by kamikaze.gr
on
23.8.16
Rating:
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhGlHE9WsgLtQjo0SDCDSC6eMEXjcmB34TW1rCeYbmyuxHxLtiysGVpRfTCBf1osE8mMEwhdp7b2e1lxqq6-mpBfQfBheadlZ7J-QKnctn35NYISnjfajLZUXRXBQxpm0hL3q2bIfdcM5E/s72-c/kamikazi+%25281%2529.jpg)